Satranç

Okulumuz bünyesindeki satranç dersleri ilkokul kademesinde 24 kişilik modern satranç sınıfında ve anaokulu kademesinde özel dizayn edilmiş anaokulu satranç sınıfımızda yapılmaktadır. Satranç derslerimizde dünyanın birçok ülkesinde başarı ile kullanılan ve somuttan soyuta anlatım tekniğini içeren “step-by-step/adım adım satranç” sistemi uygulanmaktadır. Derslerimiz interaktif bilgisayar uygulamaları yanında online ve kâğıt ortamında problem/ödev çözümü, satranç oyun pratiği ve turnuvalara katılım şeklinde işlenir.

Satranç derslerindeki hedeflerimiz; kendisini ve dünyayı oyun yoluyla tanıyarak analiz edebilme, problem çözebilme ve doğru kararlar verebilme yeteneği gelişmiş sosyal insanlar yetiştirmeye katkı sağlamak ve satranç sporcusu yetiştirmektir.

Ayrıca ilkini 2020 yılında gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirmeyi planladığımız İstanbul genelindeki en geniş kapsamlı anaokulu satranç şenliği okulumuz bünyesinde düzenlenmektedir.

Okulumuzda satranç dersleri anaokulunda ve ilkokulda haftalık ders programının içerisindeki bir ders olarak yer almaktadır.