Lise Ön Kayıt Bilgilendirmesi

Değerli Aday Velilerimiz,

2024-2025 eğitim öğretim yılı BJK Kabataş Vakfı Özel Fen ve Teknoloji & Anadolu Lisesi  Hazırlık sınıfları için ön kayıtlarımız “04 Mart-30 Mart” 2024 tarihleri arasında yapılacaktır.

Bu tarihler arasında erken kayıt yaptıran velilerimiz 1+9 taksit ödeme kolaylığından faydalanmış ve LGS sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci uygun yüzdelik dilimlerde ise  kontenjan veya sıralama sorunu yaşamadan kesin kayıt hakkını kazanmış olacaklardır.

LİSE TÜRÜNE GÖRE KAYIT KABUL ESASLARI

LGS sonuçlarına göre %0,01 – %3 dilimleri arasında yer alan öğrenciler Fen ve Teknoloji Lisesine veya tercihi doğrultusunda Anadolu Lisesine kayıt yaptırma hakkına sahiptir.

%3,01 – %13 dilimleri arasında yer alan öğrenciler Anadolu Lisesine kayıt yaptırma hakkına sahip olacaklardır.

ERKEN KAYIT ÜCRETLERİ

30 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olacak erken kayıt ücret bilgileri ve ön kayıt yaptırmış öğrencinin LGS sonuçlarına göre lisemizdeki burs oranlarına bağlı ücret bilgileri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu ücretler yalnızca Mart ayı içerisinde geçerli olup Temmuz ayında yeni ücret listesi yayınlanacaktır.

  • Kabataş Erkek Lisesi mezunları ve BJK kongre üyelerinin çocuklarına ve torunlarına güncel eğitim ücreti üzerinden %20 indirim uygulanacaktır. Birden fazla çocuk okutacak üyelerimize her bir çocuk için %5 indirim uygulanacaktır.
  • Peşin ödemelerde eğitim ücreti üzerinden %5 indirim yapılacaktır.

LGS SONUÇLARINA GÖRE UYGULANACAK ÖDEME ESASLARI

  1. Burs Dilimleri Arasında Yer Alan Öğrenciler

LGS sonuçları açıklandıktan sonra burs dilimleri arasında yer alan öğrenciler için yer aldığı yüzdelik dilimdeki başarı bursu uygulanır ve ön kayıtta ödemiş olduğu tutardan burslu eğitim ücreti düşülerek geri kalan tutar iade edilir veya önümüzdeki seneden mahsup edilir.

Örnek:

  • Ön Kayıtta Belirlenen Yüzdelik Dilimler İçerisinde Yer Alan Öğrenciler

Okulumuza ön kayıt yaptırmış olan öğrencilerimiz,LGS sonuçlarına göre ön kayıtta belirtilen yüzdelik dilimler içerisinde yer alırlarsa kesin kayıt hakkına sahip olacaklardır.

  • Ön Kayıtta Belirlenen Yüzdelik Dilimler Dışında Kalan Öğrenciler

Okulumuza ön kayıt yaptırmış olan öğrencilerimiz,LGS sonuçlarına göre ön kayıtta belirtilen yüzdelik dilimin dışında kalırlarsa ücret iadeleri  %10 kayıt kesintisi uygulanmadan 1 hafta içerisinde hesaplarına yatırılacaktır.

Ön kayıt yaptıran öğrencilerimizin farklı bir okulu tercih etmeleri durumunda ise ön kayıtta ödenen tutara %10 yasal kesinti uygulanacaktır.

LİSE TANITIM GÜNLERİMİZ

Lisemizle ilgili akademik, kültürel ve sosyal çalışmalarımız hakkında bilgi vereceğimiz tanıtım toplantılarımız;

  • 9   Mart 2024 Cumartesi Saat 13.00
  • 16 Mart 2024 Cumartesi Saat 13.00
  • 23 Mart 2024 Cumartesi Saat 13.00‘te konferans salonumuzda gerçekleşecektir.

Bireysel Görüşmeler

Bireysel görüşmeler için BKV Akademi otomasyon sistemimizden randevu alarak lise yöneticilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bilgi Formu

Randevu Formu