Eğitim Felsefemiz

Eğitimin en temel amaçlarından biri, çocuklarımızın ve gençlerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak ve onları bugünden geleceğe hazırlamaktır.

BJK – Kabataş Vakfı Özel Okulları olarak tüm kadromuzla, öğrencilerimizin bütünsel gelişimi için akademik ve sosyal iş birliğini önemsiyoruz. İçinde yaşadığı çevreyi zenginleştirecek ve geliştirecek bir ekosistem yaratıyoruz.

Nitelikli eğitim, erişilebilir yönetim ve paydaş katılımcılığını ön plana çıkararak Cumhuriyet’i, Atatürk ile beraber kurmuş bir geleneğin temsilcisi olduğunun farkında, önce iyi insan ve iyi yurttaş, farkındalığı yüksek, saygı gören, saygı gösteren, güvenilir ve adil bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Değer Temelli, Tematik ve Yapılandırmacı Yaklaşımla, bütünsel bir bakış açısıyla derinleştirilmiş ve zenginleştirilmiş eğitim programımız ile anaokulundan liseye kadar öğrencilerimizi; yurttaşlık, sanat, bilim ve teknoloji, yaşam becerileri, çevre, spor, yabancı dil, ulusal ve uluslararası ölçümleme sistemleriyle yarınlara emin adımlarla hazırlıyoruz.

 

BJK- KABATAŞ VAKFI ÖZEL OKULLARI