Ortaokul Uzaktan Eğitim Sistemi

Duyuru

Ülkemizde yaşanan COVID-19 salgınından sonra ara dönem tatili erken bir tarihe alınmıştır. BJK – Kabataş Vakfı Ortaokulunda yaşanan pandemi ile ilgili olarak belirli önlemler alınmış, Milli Eğitim Bakanlığının okullara ara vermesiyle birlikte de uzaktan eğitim sürecine 20.03.2020 tarihinde alt yapısı hazırlanarak geçiş yapılmıştır.

BJK – Kabataş Vakfı Ortaokulu uzaktan eğitim sürecine 5. ve 6. Sınıflarda haftalık 30 ders saati ile devam etmektedir. Program akademik dersler, yabancı dil dersleri, sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak kodlama ve rehberlik dersleri ile zenginleştirilmiş olup ayrıca bu derslerin yanı sıra 3 ders saati uygulamalı ders videoları da programlara eklenmiştir.

Farklı interaktif uygulamalar ile desteklediğimiz uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin kurumsal mailleri üzerinden Zoom uygulaması ile bağlanması sağlanmıştır. Alternatif uygulamalar ile desteklenen uzaktan eğitim sürecinde ek olarak Sebit VCloud, CLMS, MyON, Brain POP, RubyRei ve MintiCity sistemleri de kullanılmaktadır.

Aşağıda belirtilen linkler ve videolar yardımı ile uzaktan eğitim sürecinin tüm aşamalarını inceleyebilir ve takip edebilirsiniz.

BJK – Kabataş Vakfı Ortaokulu

Google Mail Kullanımı

Zoom’a Giriş

Sebit V Cloud Kullanımı

myON Kullanımı

BrainPOP Kullanımı

Faydalı Linkler