Anaokulu Uzaktan Eğitim Sistemi

Duyuru

Ülkemizde yaşanan COVID-19 salgınından sonra Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararla 06-10 Nisan aralığında planlanan ara dönem tatili erken bir tarihe alınmıştır. BJK – Kabataş Vakfı Özel Anaokulunda, ülkemizde yaşanan pandemi ile ilgili olarak belirli önlemler alınmış ve okullara ara vermesiyle birlikte 23 Mart 2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim sürecine başlanmıştır.

BJK – Kabataş Vakfı Özel Anaokulunda; sınıf öğretmenleri tarafından yürütülen Okul Öncesi Genel Programını, Main Course, Skills ve Projects dersleriyle ile İngilizce programını ve tüm branş derslerini kapsayan uzaktan eğitim programı oluşturulmuştur. 

Yıldızlar Sınıfında (36-48 aylık) haftalık 10 online ders saati ve 5 video kayıtlı ders saati olmak üzere toplam 15 ders saati, Yeryüzü-Gökyüzü Sınıflarında (48-60/ 60-72 aylık), 15 online ders saati ve 3 video kayıtlı ders saati olmak üzere toplam 18 ders saati ile eğitime devam edilmektedir. Bu derslerin yanı sıra tüm kademelerde “Uykudan önce masal saati” uygulamasıyla hikâyeler üzerinden Türkçe-Dil Etkinlikleri sürdürülmektedir.

Farklı interaktif uygulamalar ile desteklediğimiz uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin kurumsal mailleri üzerinden Zoom uygulaması ile bağlanması sağlanmıştır. Alternatif uygulamalar ile desteklenen uzaktan eğitim sürecinde ek olarak Morpa Çocuk, myON, Okuvaryum ve Brain POP jr. sistemleri de kullanılmaktadır.

Aşağıda belirtilen linkler ve videolar yardımı ile uzaktan eğitim sürecinin tüm aşamalarını inceleyebilir ve takip edebilirsiniz.

BJK – Kabataş Vakfı Özel Anaokulu

Google Mail Kullanımı

Zoom’a Giriş

Morpa Çocuk Kullanımı

myON Kullanımı

BrainPOP Jr. Kullanımı

Faydalı Linkler