İlkokul Uzaktan Eğitim Sistemi

Duyuru

Ülkemizde yaşanan COVID-19 salgınından sonra ara dönem tatili erken bir tarihe alınmıştır. BJK – Kabataş Vakfı İlkokulunda yaşanan pandemi ile ilgili olarak belirli önlemler alınmış, Milli Eğitim Bakanlığının okullara ara vermesiyle birlikte de uzaktan eğitim sürecine 20.03.2020 tarihinde alt yapısı hazırlanarak geçiş yapılmıştır.

BJK – Kabataş Vakfı İlkokulu uzaktan eğitim sürecine 1. Sınıflarda haftalık 15 ders saati, 2. Sınıflarda 15 ders saati, 3. sınıflarda 20 ders saati ve 4. Sınıflarda 25 ders saati ile devam etmektedir. Bu derslerin yanı sıra 2 ders saati de seçmeli ders programlara eklenmiştir.

Farklı interaktif uygulamalar ile desteklediğimiz uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin kurumsal mailleri üzerinden Zoom uygulaması ile bağlanması sağlanmıştır. Alternatif uygulamalar ile desteklenen uzaktan eğitim sürecinde ek olarak Morpa Kampüs, Sebit VCloud, CLMS, MyON, Okuvaryum, Brain POP ve Brain POP jr. sistemleri de kullanılmaktadır.

Aşağıda belirtilen linkler ve videolar yardımı ile uzaktan eğitim sürecinin tüm aşamalarını inceleyebilir ve takip edebilirsiniz.

BJK – Kabataş Vakfı İlkokulu

Google Mail Kullanımı

Zoom’a Giriş

Morpa Kampüs Kullanımı (İlkokul 1-2-3)

Sebit V Cloud Kullanımı (İlkokul 4)

myON Kullanımı

BrainPOP Kullanımı (İlkokul 4)

BrainPOP Jr. Kullanımı (İlkokul 1-2-3)

Faydalı Linkler