Müdür Mesajı

Değerli öğrencim,

Günümüzün değişen şartlarına ayak uydurabilmek amacıyla okul artık senin olduğun her yerde. Okullar açılıncaya kadar devam edecek olan online derslerimizin deneme dersi bu gün saat 18.00’de yapılacak. Eksiksiz olarak derse katılımınızı bekliyorum.

23 Mart Pazartesi günü itibariyle başlayacak online derslere katılmadan bir gün önce sana mail ve Vcloud üzerinden gönderilecek olan ders planını incelemeli ve ders ile ilgili hazırlığın tam olarak öğretmeninin karşısına çıkmalısın. Unutma ki ödev kontrolleri aynen okulda olduğu gibi yapılmaya devam edecek.

Öğretmenlerine  istediğin her an email üzerinden ulaşabilir, anlamadığın yerler ile ilgili sorular sorabilirsin. 4, 5 ve 6. sınıf öğrencilerimiz Vcloud üzerinden, anaokulu, 1, 2 ve 3. Sınıflarımız ise Morpa üzerinden de mesaj yollayabilirler.  İstediğin her an senin yanındayız.

Bu süreçte evden çıkmamanı ve olabildiğince bizim yolladığımız çalışmalara konsantre olmanı rica ediyorum.  Bu zamanı kaliteli geçirmek adına bol bol kitap okumalı, öğretmenlerinin gönderdiği ödevleri eksiksiz yapmaya gayret etmelisin. İnternette, sosyal medyada fazla zaman geçirmeni tavsiye etmiyorum. Ayrıca bilgisayar oyunlarına çok fazla vakit ayırman da doğru değil. Sadece ailen tarafından onaylanmış, savaş ve şiddet içermeyen oyunları günde bir saat kadar oynayıp sonrasında zamanını kitaplarınla, İclal Hocanızın sizin için hazırladığı online kaynakları inceleyerek, araştırma yaparak ve ödevlerini yaparak geçirmelisin. Ailenle kutu oyunları da oynayabilir, birlikte yemek yapabilir, her gün yeni bir bilgi öğrenmeye çalışabilirsin. Tübitak’ın Bilim Teknik, Bilim Çocuk ve Meraklı Minik gibi dergileri online erişime ücretsiz açtığını hatırlatmak isterim. Bu kaynakların linkine ekteki “Elektronik Kaynaklar” dokümanının son maddesinden ulaşabilirsin.   Ayrıca Brain Pop (4, 5 ve 6. Sınıflar için)  ve Brain Pop Jr. (anasınıfı, 1, 2 ve 3. Sınıflar için)  gibi iki harika kaynağı daha sizlerin kullanımına açtık. Aşağıda verdiğim kullanıcı adı ve şifre ile bu kaynaklara girerek hem çok keyifli vakit geçirebilir, hem İngilizceni geliştirebilir hem de pek çok yeni bilgi öğrenebilirsin. Moby’nin eğlenceli dünyasında keyifli bir yolculuk seni bekliyor.

BRAIN POP & BRAINPOP JR.

https://www.brainpop.com (4, 5 ve 6. Sınıfların girmesini tavsiye ediyorum.)

https://jr.brainpop.com (Anasınıfı, 1, 2 ve 3. Sınıfların girmesini tavsiye ediyorum.)

Kullanıcı Adı: Globed20

Şifre: Globed20

Sana şimdiden çok keyifli bir hafta dilerim. Önümüzdeki hafta ya okulda ya da tekrar mail üzerinden görüşmek üzere. Unutma derslere katılıp katılmadığının ve ödevlerini yapıp yapmadığının bilgisini öğretmenlerinden alıyor olacağım 🙂

Hepinizi şimdiden çok özledim. Sevgilerimle…

Okul Müdürü
Burcu Ağca Karakaya