BJK – Kabataş Vakfı Özel Lisesi Öğrencileri Karapınar İlkokulunda…

BJK - Kabataş Vakfı Özel Lisesi Öğrencileri Karapınar İlkokulunda…
31 Ocak 2020

BJK – Kabataş Vakfı Özel Lisesi öğrencileri, Hazırlık B sınıfından Yankı Kartol ve Melis Sert öncülüğü ve Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Özgür Hacıömeroğlu danışmanlığında Kocaeli ili Karamürsel ilçesi Karapınar Mahallesi (Köyü) İlkokulunun eksikliklerini gidermek için bir sosyal sorumluluk kampanyası düzenlediler. Kampanya sonucu topladıkları kitap, yazıcı ve oyuncakları 15 Ocak 2020 Çarşamba günü Karapınar’a giderek teslim ettiler.

Karapınar’da birleştirilmiş sınıflarda okuyan öğrencilerle gün boyu çeşitli etkinlikler (yarışmalar, akademik ve sanatsal çalışmalar, bahçe ve kapalı alan oyunları…) gerçekleştiren öğrencilerimiz, aynı zamanda Karapınar İlkokuluna bağışladıkları yazıcının bağlantılarını yaptılar. Yazıcı ile ilk çalışma kâğıdının çıktısını almanın mutluluğunu yaşadılar.

Öğrencilerimiz, sosyal sorumluluk kampanyasının devamı için okuldaki eksiklikleri ve sorunları tespit ettiler ve bunların çözülmesi için çalışmalara başladılar. Bir köy ilkokulunda tam gün zaman geçiren öğrencilerimiz; farklı yaşam kültürlerini tanıma, bu kültürlere saygı duyma, paylaşmanın erdemi, iş yapabilme sorumluluğu, toplumsal bilinç kazanma gibi kazanımlar elde ederek Karapınar’dan ayrıldılar.

Gün boyu misafirperverlikle bizi ağırlayan Karapınar İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velilerine gönülden teşekkür ederiz. Sosyal sorumluluk projesinde görev alan öğrenci ve öğretmenlerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Duyurular ve Haberler

İzot Evden Otizm Festivali İzot Evden Otizm Festivali 25 Mayıs 2020
İzot Evden Otizm Festivali

İZOT EVDEN OTİZM FESTİVALİ FİNAL GECESİ 22 Mayıs akşamı otizmli bireylerin performanslarıyla sona erdi. Geceye ünlü sanatçılar, müzisyenler, sporcular...

DEVAMINI OKU
11 Nisan 2020
İnternet Kaynakları Yüklendi!

Uzaktan eğitim süreci boyunca eğitim-öğretim faaliyetlerinize destek olabilmesi için eğitim departmanımız tarafından önerilen kaynaklar yüklendi. Bulunduğunuz kademeye tıklayarak açılan...

DEVAMINI OKU
11 Nisan 2020
Haftalık Ders Planları Yüklendi!

23-30 Mart arası işlenecek olan dersler için hazırlanan ders planları sisteme yüklendi. Bulunduğunuz kademeye tıklayarak açılan sayfadan indirebilirsiniz.

DEVAMINI OKU